O projektu _
Produkty společnosti Onsemi jsou použity v celé škále různorodých odvětví a jsou vyráběny v desítkách továren po celém světě. Ke každé součástce či sadě součástek existuje určitý datový záznam o tom, kdy, kde a jak byla součástka vyrobena či testována. Pokud zohledníme počet továren a denně vyrobených součástek, vyjde nám dohromady obrovské množství dat, sloužící mimo jiné technickým inženýrům pro analýzu a další procesy a které je nutno někde skladovat a spravovat.
Původní systém pro jejich uskladnění a správu byl shledán z různých důvodů nedostačujícím a bylo tedy zapotřebí vytvořit nový modernější, který bude více vyhovovat aktuálním stále rostoucím nárokům a požadavkům.
S tímto úkolem se firma Onsemi obrátila na Edhouse, kde po prvotní analýze v roce 2016 začala od úplného základu vznikat zcela nová webová aplikace Dataport. Je postavena na Javě s využitím Spring frameworku a Oracle databáze a běží na linuxových serverech. Samotné uskladnění dat bylo ze začátku řešeno diskovými kapacitami na interních Onsemi serverech, později však bylo dle plánu nahrazeno cloudovým řešením od Amazonu, se kterým Dataport nyní pracuje.
K Dataportu, jakožto hlavní skladovací aplikaci, byly časem vytvořeny a přidány menší přidružené aplikace, které pomáhají data například různě přesouvat, modifikovat či překládat mezi potřebnými formáty.
Zákazníkovi přineslo toto nové řešení jednodušší a přehlednějsí dostupnost dat, jejich správu, a především vetší škálovatelnost a flexibilitu při přidávání, anebo změně výrobních zařízení či celých továren, které je nutno do celkového datového systému nově zapojit či reflektovat jejich změny.
V současné době funguje po světě zhruba 20 produkčních instancí, z nichž každá spravuje data z továren v určité geografické oblasti. Na Dataportu i přidružených aplikacích nadále pracujeme a jejich kvalitu stále vylepšujeme podle případných požadavků zákazníka.
Aplikace DataPort